Yoga

Power vinyasa yoga je jedním z dynamických systému yogy, který nabízí propojení dechu a pohybu. Na lekci je kladen důraz na dech udžají, který pomáhá detoxikaci těla a zároveň oživuje metabolismus a pomáhá koncetraci. Benefity power vinyása yogy spočívají v léčebných účincích nejen na naše těla, ale rovněž také na psychiku. Yoga je určená pro každého, je to životní styl zaměřený na hlubokou transformaci těla a psychiky. Propojení dechu a pohybu je obrovskou relaxací, uvolněním mysli. Yoga je síla podpořená flexibilitou a flexibilita podpořená silou.

Ying and Yang yoga je specifický systém jógy, jehož hlavní součástí jsou pozice těla (ásany), ovládání dechu (pránájáma) a zklidnění mysli (meditace). Cvičení jin jógy proto začíná v uvolněné pozici a cílí na ty klouby a vazy. V pozicích v jin józe se obecně zůstává déle. Díky tomu dochází k procvičení a posílení vazivových tkání, které jsou hlouběji a hůře dosažitelné než viditelné povrchové svalstvo.
Je jasné, že jin jóga působí na organismus odlišně než mnohem dynamičtější jang jóga, zaměřená na posílení svalů s důrazem na jejich prokrvení a prohřátí. Jin jóga namísto toho procvičuje spoje v pánvi, bocích a spodní části páteře. Zatímco při jang józe se většina pozic provádí ve stoje, jin jóga upřednostňuje sedavé a lehavé cvičení. Obě varianty cvičení za spojené nádoby, které tělo kompletně procvičí jen ve společné souhře a dají mu vše pro řádné prospívání. Lze se dokonce setkat s názorem, že cvičit pouze jang jógu znamená praktikovat jen polovinu asán. Stejně jako jang jóga, i jin jóga je dostupná ve všech úrovních pokročilosti, a není třeba se jí ani trochu obávat. Své pozice si v ní najdou úplní začátečníci, mírně i velmi pokročilí, i ti úplně nejzkušenější. Skutečnou výzvou je cvičením obou dvou stylů ve vzájemné harmonii dosáhnout úplné rovnováhy mysli, těla i ducha.

Power vinyasa yoga a Ying and Yang yoga probíhá v pátek od 16:45 do 18:00 hod.

Cena: 100 kč za jednu lekci / možnost využití MultiSport karty

OBJEDNÁNÍ JE MOŽNÉ ON-LINE NEBO NA RECEPCI.

Typ yogy si můžete domluvit s lektorkou těsně před lekcí!

Něco o mě - Eva Nevrtalová
Držitelkou Certifikátu - Body and mind.

Yoga je pro mně život a smrt - propojení těla, ducha a mysli do jednoho celku.
Yoga mně dovedla od nejistoty v životě ještě k větší nejistotě... :) Protože jen takto zůstáváme vědomi si toho, že jednoznačné odpovědi neexistují.

Yoga a její praxe mně dala nahlédnout pod pokličku jakéhosi druhu poznání toho, že život se odehrává jako stínové divadlo a my jsme promítači, herci i divák samotný – jen my rozhodujeme o našem prožívaní na podložce a pak i ve vlastním životě. Jsme individualitou vyzařující různé věci z nichž nevzácnější je naše autentičnost. Toto poznání se snažím otisknout do svých lekcí.

© Copyright 2016 HULK GYM

Created by Vones.org

Loading